MEDITACE jako nástroj

... a cesta k myšlení přirozeně a ne normálně

Většina lidí v Západním světě si myslí, že meditace je něco, co je nutné začít dělat, až jsme vystresovaní. Až se něco děje. Můžeme to přirovnat k potřebě protažení namoženého svalu.

Pro někoho je meditace „sprosté slovo“ a nesmysl. Věc, která sem nepatří, na kterou nemají čas a stejně to nepomáhá. Necvičím jógu, meditace nemá smysl a účinek…  A přitom principiálně medituje každý z nás! Opravdu každý. Svým způsobem.

Každý z nás se občas zastaví. Projde se lesem, po zahradě. Běhá, cvičí… Zamyslí se. Přemýšlí o životě, rodině, penězích, lásce, potravinách.. Opravuje kohoutek a na nic jiného nemyslí.

Tak vlastně nevědomě a krátce meditujete! 

První kroky k meditaci a v meditaci jsou o zklidnění mysli a řízení toku vlastních myšlenek (denně nám hlavou projde až 60.000 myšlenek!!!).

Naučíte-li se chápat meditaci jako stálý nástroj a pomocník (stejně jako pressovač, vařič, pračka..) pomůže vám nejen si utřídit myšlenky a načerpat energii, ale i v případě, když máte v hlavě hukot a chaos, tak se zklidnit. Uklidnit svoji mysl a tok myšlenek, aby opět fungovala přirozeně – kreativně. Né, normálně – reaktivně na základě minulosti.

Ano, meditací jste schopni naučit svoji mysl fungovat přirozeně a kreativně. Podle vlastních emocí a rozhodnutí. Pro sebe. Pro své vyšší Já. Pro dobro své i druhých.

Ale o tom zase někdy jindy.

Diskuze

Přejít nahoru