Myšlenky – zastavení se

Jestli jsou naše myšlenky nyní chaotické, budou i zítra.

Za týden. Za měsíc...

Denně nám proběhne hlavou 40 – 60.000 myšlenek. To je frmol a hukot! Jak se v nich vyznat, vyřešit.. Nesmysl. Min. 2/3 nejsou naše a jsou úplně zbytečné! Jsou cizí, jsou z minulosti, jsou na budoucnost…

Když se přistihnete, že začínáte opět myslet na minulost nebo na budoucnost, tak si to připusťte. Ale! Zastavte se a přestaňte dělat mentálně to, co právě děláte.

Položte si jednoduchou otázku „Co právě teď dělám?!?“  A vraťte se do přítomnosti. Do Přítomného okamžiku a myslete jen na to, co jste právě dělali před chvílí, než vám utekly myšlenky jinam. Vraťte se do Tady a teď!

Pravidelně kontrolujte svoji mysl, své myšlenky. Zastavte se, 5x (nebo víckrát) se zhluboka nadechněte a vydechněte, až se zklidní váš dech i mysl. Položte si znovu otázku „Co právě dělám?“ A vraťte se fyzicky i mentálně do přítomnosti. 

 

„Jestliže je „naše nyní“ chaotické, bude i „naše později“, vždy vypadat stejně.“

 Dělat je nemoc současnosti a Být (Bytí) je dávno zapomenuté umění.

Žijeme-li v přítomném okamžiku, máme plno síly a energie, protože všechna síla, kterou potřebujeme je Tady a teď. Ne pak. Ne potom. Ne za čas… Jen Tady a teď je ten správný a jediný okamžik.

Jen v přítomném okamžiku máme možnost využívat všechny své schopnosti a sílu.

Pouze v přítomném okamžiku můžeme žít naplno, plně vnímat sebe i okolí a podnítit své vědomí. Žít vědomě, vědomý život.
Využijeme svoji energii na přítomnost, na sebe a ne na bezbřehé tlachání a přemítání o minulosti či budoucnosti. Na „Co by kdyby..“ nebo na „Co bude až …“.

Jedním z (několika) nejdůležitějších pilířů pro osobní rozvoj, pro účinky terapie, pro šťastný život, pro nalezení sebe sama, pro umění žití v přítomném okamžiku, duševní i duchovní rozvoj, pro celkové zdraví, pro …
Nejdůležitějším krokem je, udělat si čas sám pro sebe, na sebe. Jen a jen pro sebe – bez dětí, manžela, telefonu, rádia… Alespoň jednou týdně na 20 minut. Na meditaci, na rozjímání, na zklidnění svých myšlenek, pro … a na … Prostě jen pro sebe a své Já.

Přejít nahoru